05-06.07.14 Muchowy Puchar Sanu

W pierwszym terminie warunki atmosferyczne i poziom wody na Sanie nie pozwoliły rozegrać VIII edycji
Pucharu Sanu. Pierwszy weekend lipca okazał się bardziej łaskawy. Na starcie stanęło ponad 80 zawodników liczących na dobry wynik, który pomoże im awansować do I ligi. Pogodę zapowiadano upalną i słoneczną. Piątkowe losowanie ustawiło mój start w kolejności: jezioro, odcinek specjalny i w niedzielę odcinek ogólnodostępny. Rano na Myczkowcach już czuć, że temperatura będzie wysoka a słońce będzie palić skórę. Ustalamy z zawodnikiem z łódki, że ja kieruję przez całą turę. Płyniemy na sam początek stanowiska pod most na Solinę. Na miejscu już w trzecim rzucie mam pstrąga. Po chwili obaj jednocześnie holujemy ryby i co ciekawe taka sytuacja powtórzyła się jeszcze raz. Doławiam jeszcze dwie ryby i przez ostatnią godzinę jestem bez brania. Spływamy do kei i te pięć pstrągów dają mi zwycięstwo w pierwszej turze.
Druga tura to płań na Bachlawie poniżej kapliczki. Trudne stanowisko. Z racji, że wybierałem miejsce jako przed ostatni postanawiam łowić na końcowej części stanowiska. Zaczynam od mikro nimfy i szybko łowię trzy pstrągi. Kolejna ryba to duży pstrąg, który rwie mi cały przypon. Ryb które miałem na kiju a zerwały się z muchami miałem bardzo dużo. Błędem było trzymanie się uparcie żyłki 0,10. Złowiłem w sumie 10 ryb w tym jeden dublet i lipinia na 43,5cm. Dało mi to 9 miejsce w sektorze.
Trzecia tura w niedzielny poranek to ujście Hoczewki. Na parking przyjeżdżam jako pierwszy. Postanawiam łowić na wprost parkingu i zacząć od nimfetek. Po 15min. mam pierwszą rybę. To pstrąg z którym szybko idę do sędziego. Wracam w to samo miejsce i po dłuższej chwili jest lipień. Tuż przed samym podbierakiem mucha prowadząca zaczepia o dno i niestety ryba się uwalnia. Dalsze łowienie małymi nimfkami nie miało sensu przy braku brań. Postanawiam łowić z żyłki i od razu jest kolejna ryba. To okazało się dobrym posunięciem gdyż złowiłem w sumie 9 ryb w tym kilka dużych lipieni. To był dobry wynik i dał mi drugie miejsce w sektorze.
Całe zawody uważam za udane choć pozostał mały niedosyt. Czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej to całkiem dobry wynik. Tylko dwa punkty do pierwszego miejsca a trzecie przegrane małymi punktami. Same zawody dały mi dużo zdobytych nowych doświadczeń, które będą wykorzystane w przyszłości.

Wyniki zawodów

Permalink do tego artykułu: http://strimer.lxde.pl/2014/07/13/05-06-07-14-muchowy-puchar-sanu/