Wrz 12

MMP 2012 Dunajec – II tura

[singlepic id=259 w=320 h=240 float=]Druga tura to odcinek specjalny. Zbiórka przed autobusem i losowanie stanowisk. Po woli z autobusu wysiadają kolejni zawodnicy i sędziowie aż wreszcie i na mnie kolej. Miejsce mi nie znane ale na pierwszy rzut oka całkiem obiecujące. Za przeciwnika i fajnego kompana mam na stanowisku kolegę Marcina. Szykując sprzęt i czekając na rozpoczęcie łowienia rozmawiamy o rybach o rzekach i zawodach. Dochodzą do nas zawodnicy ze stanowiska powyżej i dowiadujemy się, że tu gdzie mamy łowić w ostatnich zawodach złowiono sporo ryb. Wreszcie sędzie daje znak i można rozpocząć łowienie. Wchodzimy razem i przechodzimy przez rzekę pod drugi brzeg. Już w pierwszych 15 minutach łowię z tego miejsca trzy pstrągi. Powoli przesuwamy się w dół naszego stanowiska. Marcin przyspieszył i zszedł na dół bardzo szybko a ja powoli systematycznie obławiałem nimfami każde miejsce, które wydawało się obiecujące. W ten sposób zanim doszedłem do kolegi złowiłem jeszcze dwa pstrągi. W połowie trwania tury ryby przez około godzinę nie chciały naszych nimf i dopiero w ostatnich 20 minutach udało nam się dołowić kilka pstrągów. Rywalizację zakończyliśmy na wyniku 7 – 6 na moją korzyść. Miejsce okazało się całkiem fajne a rywalizacja przebiegła w miłej atmosferze. Zmęczony i głodny wracam do bazy. Trochę snu i jutro ostatnia tura na odcinku ogulno dostępnym.